Рубіжанський індустріально-педагогічний фаховий коледж було створено в жовтні 1944 року як Сталінський (на той час Донецьк називався Сталіно) індустріальний технікум (СІТ). Розпочинав він свою роботу в місті Єнакієве на Донеччині, але вже у 1949 році переїхав до міста Рубіжне і став називатися Рубіжанським індустріальним технікумом (РІТ). У 1967 році технікум було перейменовано на Рубіжанський індустріально-педагогічний технікум (РІПТ), а у 2019 – на Рубіжанський індустріально-педагогічний коледж (РІПК). З 2020 року наш заклад освіти віднесено до сфери фахової передвищої освіти і перейменовано на  Рубіжанський індустріально-педагогічний фаховий коледж (РІПФК).

Спочатку в закладі освіти готували гірничників і металургів. Потім відповідно до проблем регіону металургійні спеціальності було перенесено до інших технікумів. Натомість в 1957 році відкрилася спеціальність «Промислове і цивільне будівництво», в 1982-му – «Зварювальне виробництво», а в двохтисячних – ціла низка нових спеціалізацій : харчові технології, транспорт, сфера обслуговування, технологія виробів легкої промисловості і нова спеціальність – «Соціальна робота». Також розширився вибір робітничих професій, які можна було опанувати в закладі освіти за один рік.

Сьогодні в коледжі на денному та заочному відділеннях навчається майже  730 здобувачів освіти, працює 109 співробітників, 50 з яких – педагогічні працівники.

 30 педагогічних працівників мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та 10 викладачів –  кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», з них 3 штатних викладачі – кандидати наук, 8 мають педагогічне звання «Викладач-методист». Слід відзначити, що багато педагогічних  працівників  підвищують свій освітній рівень, одержуючи другу вищу освіту або навчаючись в аспірантурі.

Коледж розміщено в старій частині міста на площі майже в 6 гектарів. Тут розташовано навчальний корпус, майстерні та гуртожиток, спортивні майданчики, полігон водійських курсів.  Територія коледжу затишна, тут є багато зелених насаджень,в тому числі і фруктових дерев. Щороку освітній простір стає сучаснішим, зручнішим. Колектив намагається створити для здобувачів освіти майже домашній затишок. Маємо велику актову залу, конференц-залу, три спортивні зали, зал боксу, бібліотеку, кімнату для прийняття їжі, медпункт, кабінети психолога та служби порозуміння.

В коледжі створено музей історії закладу освіти, музей української культури і побуту, кабінет патріотичного виховання, в якому розміщено музей історії АТО – ООС, який приймає екскурсії молоді з усієї області.

В коледжі працюють спортивні секції та факультативи. До родзинок нашої роботи слід віднести роботу клубу ерудитів та дебатного клубу, екскурсії цікавими місцями нашого краю (Святогірськ, Ямпіль, Соледар тощо).

В свій вільний час здобувачі освіти, особливо майбутні соціальні працівники, займаються волонтерською роботою, зокрема працюють в університеті третього віку при Рубіжанському міському територіальному центрі.

Під егідою Міністерства освіти і науки України, Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, Громадської організації «Ла Страда-Україна», Представництва ЮНІСЕФ в Україні було створено студентську службу порозуміння для впровадження медіації за принципом рівний-рівному, яка функціонує вже третій рік. Четверо студентів у 2019 році взяли участь у триденному Форумі медіаторів і медіаторок служби порозуміння, який відбувся у Києві

Студенти коледжу двічі брали участь у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності для молодих робітників «Worldskills Ukraine».

Також коледж було представлено на  груповому стенді профтехосвіти Луганщини на ІХ, Х, ХІ Міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти» та  Х і ХІ, ХІІ, ХІІІ Міжнародних виставках «Інноватика в сучасній освіті». Відомості про наш заклад освіти внесені до відповідних каталогів виставок, також ми нагороджені дипломами учасників цих виставок.

На Х Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», яка відбувалася 14-16 березня 2019 року в Києві, в номінації «Соціалізація особистості в умовах сучасних  викликів» наш заклад освіти був нагороджений Золотою медаллю.

Двічі наш заклад освіти було представлено на всеукраїнському конкурсі «Прорив легкої промисловості України» у 2019 та 2021 роках.

Кілька років наш заклад освіти вів активне співробітництво в галузі освіти дорослих спільно з Державним навчальним закладом «Луганський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» і Представництвом Норвезької ради у справах біженців в Україні, для яких на базі коледжу провадилася підготовка з робітничих професій. 

А конкурси, фестивалі, концерти, тренінги, які проводяться в місті і регіоні і в яких беруть участь наші студенти і викладачі, – важко й перелічити.

Рубіжанський індустріально-педагогічний фаховий коледж – сучасний заклад освіти з багаторічною історією, цікавим сьогоденням і перспективним майбутнім!